природний газ

Врахування характеристик робочого середовища при застосуванні турбінних лічильників природного газу

Автори: Рак А.М., аспірант, Коробко І.В.., професор, д.т.н., Кротевіч В.В., аспірант, Щупак І.В., к.т.н

Джерело: Науково-виробничий журнал "Метрологія та прилади", №3, 2016р., с.50-57.

У роботі розглянуто фізико-технічні засади вимірювання об’єму та об’ємної витрати природного газу на підґрунті тахометричного методу застосуванням турбінного перетворювача витрати. Узагальнені наявні відомості про сучасний стан та проблеми експлуатації засобів вимірювання витрати турбінного класу для реєстрації плину природного газу при їх калібруванні на робочому середовищі – повітря за атмосферного тиску. На підґрунті теорії гідрогазодинаміки та напівнатурних досліджень окреслено комплексний критерій подібності робочих середовищ при умовах повірки і експлуатації, використання якого дозволяє встановити метрологічні характеристики турбінних лічильників природного газу за результатами їх калібрування на робочому середовищі – повітрі за атмосферного тиску.

Якість природного газу, що подається споживачам

Якість природного газу – це відповідність значень його фізико-хімічних показників встановленим нормативними документами.

Згідно з міждержавним ГОСТ 5542-87 «ГАЗЫ ГОРЮЧИЕ ПРИРОДНЫЕ ДЛЯ ПРОМЫШЛЕННОГО И КОММУНАЛЬНО-БЫТОВОГО НАЗНАЧЕНИЯ. Технические условия» за фізико-хімічними показниками природні горючі гази повинні відповідати вимогам та нормам, що наведені у таблиці. 

Всеукраїнська семінар-нарада "Облік природного газу та метрологія"

21-24 вересня 2015 року, Коробко Іван Васильович, директор НДЦ "ПРІСЕ", прийняв участь у Всеукраїнській семінар-нараді "Облік природного газу та метрологія", який відбувся в м. Одеса.

Організаторами заходу виступили Акціонерна компанія "Нафтогаз України", ПАТ "УКРТРНСГАЗ", ПАТ "Одесагаз", та ТФ "ОЛЬГА І КО".

Отримано Патент України на корисну модель "Комплекс вимірювання витрати природного газу"

Співробіниками НДЦ "ПРІСЕ" 25 червня 2015 року  (Бюл.№ 12) було отримано Патент України на корисну модель № 99877 "Комплекс вимірювання витрати природного газу".

Запропонована корисна модель належить приладобудування, а саме до засобів вимірювальної техніки і може бути використана для вимірювання об’єму та об’ємної витрати газових середовищ.

Винахідники/Власники Патенту: КОРОБКО І.В. (д.т.н., професор), ВЛАСЮК Я.М. (к.т.н.), ДРАЧУК О.О.(аспірант), КОВАЛЕНКО В.А. (аспірант).

Сторінки