В УСПП підтримали ідею розбудови наукового містечка при НТУУ "КПІ"

Питання інноваційного розвитку економіки та соціальної сфери, зокрема Києва, перспективи втілення прогресивних стартапів у сфері очищення води, теплопостачання, генерування енергії та новітніх технологій освітлення, а також – розбудови технопарку у столиці обговорили учасники круглого столу «Науковий парк «Київська політехніка» як база інноваційного розвитку економіки та соціальної сфери міста Києва», що відбувся в Українському союзі промисловців і підприємців за участі представників НТУУ "КПІ", КМДА та передових науковців країни.

Зокрема, представники НТУУ "КПІ" презентували проект створення наукового міста «Київ Science Sity», який планується втілити у два етапи – спочатку пропонується здійснити реставрацію, ремонт та переобладнання історичної будівлі НТУУ "КПІ", на що, за попередніми розрахунками  знадобиться близько 14,5 мільйонів гривень, за цим у жовтні 2015 року, під час  4-го Міжнародного конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2015», науковці планують урочисто відкрити  Центр інноваційного підприємництва. На другому етапі планується власне створення наукової долини КПІ загальною площею 175000 м2. Як передбачається, необхідний для цього обсяг інвестицій, 108 мільйонів доларів, надійде від  спонсорів і меценатів. 

«Ми високо цінуємо і будемо всіляко підтримувати на всіх рівнях, починаючи з політичного, починання наших видатних науковців. Ті теми, які ми сьогодні обговорили, все це має бути  частиною  довгострокової науково-виробничої державної політики. Нажаль, вона  наразі в Україні відсутня. Дуже важливо хоча б частково боротися з цим вакуумом за рахунок наших ініціатив, інтелектуальних здобутків, за підтримки бізнесу та громадських організацій. Нинішній світ надзвичайно стрімко розвивається, і ми не маємо права відставати від цього процесу, не стільки заради себе, скільки заради майбутнього наших нащадків», – заявив під час засідання президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Він зазначив, що з огляду на ситуацію в країні, сподіватися на фінансування держави науковцям не доводиться, однак держава цілком в змозі гарантувати інвесторам захист їх капіталовкладень,  майнових та інтелектуальних прав науковців, протидіяти корупції та бюрократії.

Вчені підтвердили, що на реалізацію своїх проектів коштів у держави просити не збираються, натомість, сподіваються на адміністративне сприяння з боку КМДА та на авторитетну підтримку профільних громадських організацій, таких як УСПП.

«УСПП як потужний координатор промислового розвитку України спроможний впливати на інноваційну  політику держави, може стати дуже важливим партнером наукового парку. Це стосується як впровадження високих технологій у промислове виробництво в Україні та Києві, так і створення великої кількості стартап-компаній  для забезпечення нагальних потреб суспільства», – зазначив ректор НТУУ «КПІ», президент наукового парку «Київська політехніка» Михайло Згуровський.

Він наголосив, що вчені, які працюють на базі КПІ, здатні запропонувати столиці десятки перспективних технологій, впровадження яких суттєво покращить якість життя у столиці та знизить його вартість. Це і  технології забезпечення населення Києва якісною питною водою, і переробка твердих побутових відходів з отриманням біопалива, вуглецевовмісної маси та будівельних матеріалів, і модернізація комунальної теплоенергетики та створення виробництва вітчизняних світлодіодів  і освітлювальних виробів з них на базі наукових установ та виробництв міста Києва тощо.  

За результатами засідання вчені, громадські діячі та бізнесмени сформують узагальнені пропозиції до КМДА.

Джерело: http://uspp.ua/