Енергозбереження в Європі

Проблема енергозбереження, сьогодні, актуальна для всіх цивілізованих країн світу. Кожна країна шукає свої шляхи вирішення, але точок дотику в процесі пошуку чимало. Ефективна формула енергозбереження в європейських країнах - це правильне поєднання законодавчої політики та економічних важелів таких як: державні субсидії, оподаткування, оптимізація структури тарифів на енергоносії.

Дана формула виводить таких країн-лідерів енергозбереження як Данія, Німеччина, Швеція, Франція як приклад для всього світу в галузі ефективного використання енергії.

Країни Європи не можуть похвалитися таким високим енергетичним потенціалом і великими запасами природних ресурсів, тому політика енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності почалася в цих країнах вже давно.

Німеччина, одна з провідних країн у питаннях енергозбереження, активно використовує сучасні технології та відновлювальні джерела енергії. За даними 2011 року, близько третини всієї електроенергії отримують від встановлених по всій країні вітроустановок.

Берлін економить за рахунок альтернативних джерел енергії. Басейни, дахи громадських будівель, оснащені сонячними батареями, а з 2007 року адміністративні органи влади можуть закуповувати, для своїх потреб, автомобілі які споживають в місті не більше 6,5 л бензину на 100 км пробігу. Це правило стосується закуповуваної техніки, вона повинна володіти найменшою кількістю споживання електрики.

У Франції ключову роль відіграє переробка відходів. Сьогодні, провідне місце в політиці належить відновлюваним джерелам енергії, які стали пріоритетними для країни: біопаливо, сонячна і вітряна енергія, гідроелектростанції займають основне місце в найближчих планах Франції. Крім того, країна активно бере участь в інноваційному проекті в сфері енергетики. Суть проекту полягає в будівництві експериментального термоядерного реактора, здатного виробляти майже необмежену кількість енергії, при мінімальному забруднення навколишнього середовища. Нова екологічна політика Франції - підтримання існуючого рівня добробуту, використовуючи при цьому в чотири рази менше енергії і сировини.