9 способів зменшити витрати електроенергії в будинку

Спосіб перший. Енергозберігаючі лампи

Лампи Ілліча потихеньку відходять в небуття, замість них є лампи нового зразка. Як підрахували експерти, кожна енергозберігаюча лампочка здатна заощадити до 170 кВт на рік.
Звичайно, щоб змінити всі лампи в будинку, потрібно чимала сума грошей, адже коштують енергозберігаючі лампи набагато дорожче звичайних. Разом з тим працюють вони в 6-8 разів довше, а електрики споживають в 3 рази менше.

Спосіб другий. Йдучи, гасіть світло

Продовжуючи тему штучного світла, нагадаємо всім відоме правило: не залишайте люстру ввімкненою, якщо освітлення в даний момент вам не потрібно. Якщо в кімнаті вистачає денного світла або якщо ви перейшли в іншу кімнату. За статистикою, близько 30 % електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень.

Спосіб третій. Замість однієї люстри - дві настільні лампи і бра

Фахівці радять використовувати точкове освітлення і уникати яскравого світла. Світильники беруть набагато менше енергії, ніж яскрава люстра, навіть якщо їх у кімнаті декілька. Розставте світильники в ключових точках квартири - буде і зручно, і дешево.
Це не означає, що слід відмовитися від люстр . Але в такому випадку ви можете використовувати в них менш потужні лампи. Світильники люстру скомпенсують.
Також не варто встановлювати потужні лампи у ванній або в коридорі.

Спосіб четвертий. Не забувайте про денне світло

Ця порада для сучасної людини напевно, найскладніша, бо загрожує великими змінами в звичному режимі дня. Що якщо лягати спати раніше і витрачати менше електрики вечорами і вночі?
Втім, і вдень в кімнатах не завжди буває досить світло. Для цього необхідно очистити підвіконня від занадто високих горщиків з домашніми рослинами, елементарно мити шибки і вибирати для кімнати шпалери світлих тонів.

Спосіб п'ятий. Від деяких речей можна і потрібно відмовитися

Не завжди є необхідність в електричному чайнику - його можна замінити звичайним нікельованим. Якщо у вас газова плита, чи варто витрачатися на мультиварку? Є цілий ряд побутових приладів, які споживають багато електроенергії, але не дуже необхідні в побуті. Подумайте, які з цих речей є у вас вдома?

Спосіб шостий. Користуйтеся технікою рідше

Від пральної машини відмовлятися не хочеться, але можна використовувати її ефективніше. По-перше, кожен раз намагайтеся завантажувати її по максимуму, по-друге, рідше вмикайте. Прати, наприклад, один раз на тиждень, а не два чи три.
Що стосується пилосмоку, у нього не повинен переповнюватися мішечок-пилозбірник, інакше прилад починає споживати більше енергії.
Праску необов'язково «ганяти» на високих температурах. Крім того, він довго тримає тепло, тому можна продовжувати гладити, вимкнувши прилад від мережі.

Спосіб сьомий. Клас енергоефективності

Сучасні побутові прилади не завжди споживають багато, деякі , навпаки, сконструйовані на радість економного споживача. Іноді виходить так, що старі холодильники і телевізори «з'їдають» більше електроенергії, ніж нові моделі. Коли вибираєте техніку в магазині, поцікавтесь у продавця, до якого класу енергоефективності відноситься прилад.

Спосіб восьмий. Такий неощадливий режим «очікування»

У такому режимі комп'ютер або телевізор начебто і не працює, але енергію споживати продовжує. Якщо ви надовго відходите від комп'ютера але вирішили залишити його ввімкненим, то вимкніть екран монітора і колонки.
Якщо мобільний телефон зарядився, відключіть його розетки  але не забудьте вийняти і зарядний пристрій, адже він працює навіть і в холостому режимі.

Спосіб дев'ятий. Придивіться до лічильника

Модель лічильника, виявляється, теж важлива. Особливо у випадку соціальних норм. За наявності багатотарифних лічильників, норматив розподіляється по зонах доби пропорційно добі споживання.