енергоефективність

Як забезпечити енергоефективність системи опалення

Ні для кого не секрет, що левова частка житлових будинків в Україні оснащена морально застарілими однотрубними системами опалення, експлуатація яких не лише не забезпечує комфортну температуру у всіх приміщеннях будівлі, але і призводить до перевитрат енергії. Саме тому в нашій країні на опалення, вентиляцію і гаряче водопостачання будинків витрачається близько 40% паливно-енергетичних ресурсів, що в кілька разів перевищує показники передових країн світу з аналогічним кліматом.

Чи можливо підвищити енергоефективність багатоповерхівок

Кожен уряд незалежної України одним із головних пріоритетів у своїй діяльності визначав необхідність вирішення проблем підвищення енергоефективності житлово-комунального господарства. У своїх програмах дій вони намічали шляхи вирішення цих проблем, розробляли відповідні державні програми, визначали комплекс заходів, які сприяли їх реалізації. Разом з тим жоден з намічуваних заходів, жодна з програм так до кінця і не були реалізовані. Причин такого стану багато. Головне ж у тому, що майже завжди добрі наміри не збігалися з фінансовими і матеріальними можливостями.

Навіщо нам енергоефективність?

За останні роки в світі як ніколи гостро постала проблема енергозабезпечення. Попит на доступне та надійне енергопостачання стрімко зростає, але разом з ростом споживання енергоресурсів збільшується стурбованість через вплив людини на довкілля