Які потрібні лічильники газу для обліку витрати газу?

Для обліку природного газу використовують в основному газові лічильники трьох типів:-ротаційні лічильники, турбінні лічильники та побутові лічильники газу.

У лічильниках рахунковий механізм розташовується із зовнішнього боку лічильники і є периферійним пристроєм, що нагадує манометр для газу. Наводиться він від вимірювального механізму в основному за допомогою валу.

 Ротаційні лічильники газу типу RVG 16, 25, 40, 65. Застосовуються для вимірювання при робочих умовах обсягу газу (очищених і осушених: природного і міського газу, пропану, азоту, стисненого повітря і інертних газів) в теплоенергетичних установках промислових, комунальних та інших підприємств. Діапазон робочих витрат: від 0.8 м3 / ч до 650 м3 / год. Рахунковий механізм підраховує, скільки повних обертів зроблено за певний період часу. Обороти множаться в чотири рази, і множиться на обсяг одного кишеньки. Показання переводяться в цифровий еквівалент і виводяться на спеціальну панель на рахунковому механізмі.

Турбінні газові лічильники. Застосовуються для комерційного і технологічного обліку об'єму природного газу, одно-і багатокомпонентних газів, аргону, азоту, неагресивних газів і інших у газопостачанні, хімічної промисловості і теплоенергетиці. Діапазон робочих витрат: від 13 м3 / год до 6500 м3 / год. Рахунковий механізм на сучасних турбінних лічильниках є міні комп'ютерною системою. Подібна система не тільки підраховує імпульси і переводить їх цифровий еквівалент, а й стежить за правильністю роботи газового лічильника, а також сигналізує про не санкціонованому втручанні в роботу агрегату.

Побутові лічильники газу типу BK-G 2.5, G4. Застосовуються для вимірювання об'єму споживаного газу (природного, скрапленого, нафтового та інших неагресивних газів) у квартирах, індивідуальних будинках та інших сферах комунального господарства. діапазон Робочих витрат від 0,016 м3 / год до 6 м3 / год.

Але крім цих ще існують рідинні газові лічильники. Одні з найбільш точних газових лічильників. Але через складність конструкції, і труднощі їх в обслуговування подібні лічильники в основному проміняють в лабораторних умовах. Працюють вони на принципі швидкості виштовхування певних газових субстанцій.