Рак Андрій

Врахування характеристик робочого середовища при застосуванні турбінних лічильників природного газу

Автори: Рак А.М., аспірант, Коробко І.В.., професор, д.т.н., Кротевіч В.В., аспірант, Щупак І.В., к.т.н

Джерело: Науково-виробничий журнал "Метрологія та прилади", №3, 2016р., с.50-57.

У роботі розглянуто фізико-технічні засади вимірювання об’єму та об’ємної витрати природного газу на підґрунті тахометричного методу застосуванням турбінного перетворювача витрати. Узагальнені наявні відомості про сучасний стан та проблеми експлуатації засобів вимірювання витрати турбінного класу для реєстрації плину природного газу при їх калібруванні на робочому середовищі – повітря за атмосферного тиску. На підґрунті теорії гідрогазодинаміки та напівнатурних досліджень окреслено комплексний критерій подібності робочих середовищ при умовах повірки і експлуатації, використання якого дозволяє встановити метрологічні характеристики турбінних лічильників природного газу за результатами їх калібрування на робочому середовищі – повітрі за атмосферного тиску.

Дисертації на здобуття наукових ступенів

  1. КОРОБКО Іван. Васильович. Наукові принципи творення засобів вимірювання витрати плинних потоків технологічних мереж: дис. на здобуття наук. ступ. д-ра техн. наук.: 05.11.01 – Прилади та методи вимірювання механічних величин / І. В. Коробко. - К., 2014. - 413 ст. (Ознайомитись з авторефератом)

Отримано Патент України На Корисну Модель "Пристрій для забезпечення лінійності опускання дзвонового мірника"

Співробіниками НДЦ "ПРІСЕ" 25 червня 2015 року  (Бюл.№ 12) було отримано Патент України на корисну модель № 99751 "Пристрій для забезпечення лінійності опускання дзвонового мірника"

Пристрій для забезпечення лінійності опускання дзвонового мірника, що містить дві прецизійні напрямні колони, консольно закріплені в крайніх точках за допомогою верхнього та нижнього вузлів фіксації, причому застосовані сферичні опори, що виконані з функціональною можливістю самовстановлення вертикальностних напрямних колон, по яких рухається дзвоновий мірник, а також використані лінійні підшипники з рециркуляцією кульок з можливістю забезпечення лінійності вертикального переміщення дзвонового мірника з мінімальними силами опору.

Винахідники/Власники Патенту:РАК Андрій Миколайович аспірант),ЩУПАК Ігор Володимирович, КОРОБКО Іван Васильович (д.т.н., професор), ВЛАСЮК Ярослав Михайлович (к.т.н.), ДРАЧУК Олеся Олександрsвна(аспірант), КОВАЛЕНКО Вікторія Анатоліївна (аспірант).